یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶

۵ ویژگی منحصر به فرد نعنای تازه

یکی از سبزیجات معطر ارزشمند و پر خاصیت همین نعنای خودمان است. می‌توانید از این سبزی تازه برای خوش‌طعم کردن آب، بالا بردن طعم سالاد یا همچنین برای مقابله با استرس و معده درد استفاده کنید.

در این مقاله چند روش استفاده‌ی از این سبزی معطر را ذکر می‌کنیم. با ما باشید.

5 ویژگی منحصر به فرد نعنای تازه

ترکیبات غذایی تازه درست کنید

احتمالاً نعنای تازه یا خشک را به آش اضافه می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم هویج، سیب‌زمینی، بادمجان، لوبیاها و ذرتتان را نیز از طعم مطبوع این سبزی محروم نگذارید. احتمالاً اسم تبوله‌ی جعفری یا همان سالاد لبنانی که با جعفری تهیه می‌شود را شنیده‌اید. به این سالاد مقوی‌تان نعنای تازه هم اضافه کرده و از طعم خوش لحظه‌هایتان لذت ببرید.

نعنای تازه برای تهیه‌ی کرپ کدو

دنبال یک غذا و طعم تازه می‌گردید که تهیه‌ی آن بسیار هم سخت نباشد؟ چند عدد کدو را له کرده، پنیر له شده‌ی فتا، خرده‌های نان تست، یک عدد تخم‌مرغ، موسیر، ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری نعنای تازه‌ی خردشده، نمک و فلفل را مخلوط کرده و به صورت کرپ دربیاورید. رویشان آرد بپاشید و با کمی روغن زیتون سرخ کرده و میل کنید.

نعنا: برای درمان درد معده

درد معده رهایتان نمی‌کند؟ زود یک جوشانده با نعنا تهیه کنید. یک مشت نعنای تازه را در یک فنجان بریزید و آن را پر از آب جوش بکنید. اجازه دهید نعنا هم به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه خیس بخورند و سپس محلول را صاف کنید. کمی عسل به آن اضافه کرده و میل کنید.

درد معده رهایتان نمی‌کند؟ زود یک جوشانده با نعنا تهیه کنید. یک مشت نعنای

تازه را در یک فنجان بریزید و آن را پر از آب جوش بکنید. اجازه دهید نعنا هم به مدت

 ۵ تا ۱۰ دقیقه خیس بخورند و سپس محلول را صاف کنید. کمی عسل به آن

اضافه کرده و میل کنید

با نعنا پشه‌ها را فراری دهید

اگر با این حشره‌کش‌های شیمیایی مشکل دارید و دنبال یک حشره کش طبیعی می‌گردید که به محیط‌زیست هم آسیب نزنید به سراغ نعنا بروید. اگر شب‌ها پشه نیشتان می‌زند چند پر نعنا را به دست‌هایتان بمالید و با خیال راحت بخوابید. یا اینکه می‌توانید بر گ‌های نعنا را در چند جای خانه که مورچه و پشه دارد بریزید تا از شرشان خلاص شوید.

برای خلاص شدن از شر مورچه‌ها

بر گ‌های نعنا را در جاهایی که مورچه جمع می‌شود بگذارید تا بسیار زود مورچه‌ها پا به فرار بگذارند. در این صورت نه آن‌ها را کشته‌اید و نه اینکه از وجودشان دچار عذاب می‌شوید.