هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶

برنامه و زمان دقیق سریال های پاییزی شبکه ۵ تهران

برنامه و زمان دقیق سریال های پاییزی شبکه ۵ تهران

برنامه و زمان دقیق سریال های پاییزی شبکه 5 تهران

مدیر شبکه تهران گفت: «سینما اکران» گفت: این برنامه رقیب برنامه «هفت» نبوده و قرار نیست که اگر شبکه‌ای به توفیقی دست نیافت برنامه‌ دیگری تولید نشود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری مدیر شبکه تهران پیرامون برنامه‌های نیم‌سال دوم سال ۹۲ صبح امروز یکشنبه ۳۱ شهریورماه با حضور سعید مقیسه مدیر شبکه تهران، سلطانی مدیر گروه معارف، عالی‌زاده مدیر ورزش و تفریحات، محمودی مدیرگروه فیلم و سریال در سالن جلسات ساختمان شبکه تهران برگزار شد.
سعید مقیسه مدیر شبکه تهران در ابتدای این مراسم هدف این جلسه را اطلاع‌رسانی از برنامه‌های فصل پاییز شبکه تهران اعلام کرد و گفت: برنامه‌های شبکه تهران در ۴ گروه اصلی برنامه‌های نمایشی، برنامه‌های جدید، تغییرات برنامه‌ها و رسانه‌های مکمل تقسیم بندی می‌شود.
وی اضافه کرد: در گروه اول و برنامه‌های نمایشی، شبکه تهران با ۴ باکس نمایشی در ساعت‌های ۱۲:۳۰، ۱۹، ۲۰:۴۵ و ۲۳ برنامه‌های خود را پخش می‌کند. در ساعت ۲۰:۴۵ فیلم‌های سینمایی در ژانرهای مختلف نمایش داده می‌شود. سه باکس باقی‌مانده پخش فیلم وسریال و بازپخش آنها اختصاص دارد.
مقیسه در تشریح‌ سریال‌های نیمه دوم امسال گفت: سریال «اولین انتخاب» به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده تا ابتدای ماه محرم ادامه دارد و پس از آن سریال «زمانی برای عاشقی» به کارگردانی غلامحسین لطیفی پخش و پس از ماه محرم و صفر مجموعه طنز «باغ سرهنگ» ساخته فلورا سام در روزهای فرد پخش می‌شود.
مدیر شبکه تهران اظهار داشت: مجموعه‌های «عملیات ویژه نجات»، روز شنبه، «بازرس فویل» روز دوشنبه و مجموعه «هشدار برای کبرا ۱۱» روز چهارشنبه ساعت ۲۳ از شبکه تهران پخش می‌شود و پخش سری جدید «کبرا ۱۱» از ابتدای پاییز ادامه می‌یابد و همچنین در روزهای پنجشنبه و جمعه برنامه تماشاخانه در ژانر کودک و نوجوان پخش می‌شود.
وی با اعلام این خبر که در گروه برنامه‌های جدید برنامه «ساعت ۲۵» در دهه اول محرم پخش نمی‌شود خاطرنشان کرد: برنامه «نغمه عشاق» جایگزین این برنامه شده و نغمه‌خوانی منظوم و سخنرانی از دیگر برنامه‌های مذهبی این ایام است.
مقیسه تصریح کرد: برنامه «جمعه تعطیل نیست» با موضوعات کارهای آخر هفته، معرفی سایت‌ها، گردشگاه‌های استانها و … از شبکه تهران پخش می‌شود و مسابقه مشاغل تهران با معرفی بهترین حرفه‌ها از جمله تاکسیرانها در سری جدید با عنوان «تاکسی تهران» از پاییز پخش می‌شود.
مدیر شبکه تهران افزود: به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه «آبروی کوچه‌ها» که به معرفی شهدای ۸ سال دوران دفاع مقدس می‌پردازد پخش می‌شود که هدف دنبال گردآوری ۳۶ هزار نفر از مردم شهیدپرور کشور است که در این برنامه با حضور در محله‌ای همرزم‌های شهید دعوت می‌شود و مردم آن محله می‌توانند با در دست داشتن عکس‌ها و مستندات موجود به برنامه بیایند و پس از گردآوری آن مستندات از شبکه تهران پخش می‌شود.
وی گفت: سری جدید برنامه «محله ما» با ورود به یک محله دیدگاه‌های مردم آن محله را با توجه به اسناد تاریخی آنها مورد توجه قرار می‌دهد که از شبکه تهران پخش می‌شود.
مقیسه در خصوص برنامه‌های مستند این شبکه توضیح داد: سری جدید «مستند ۵» که شامل نمایش طبیعت، حیات وحش و موضوع آفرینش می‌شود به صورت تامینی پخش می‌شود. مستند «کاوش» برنامه علمی متناسب با نوجوانان و جوانان است و برنامه مستند دانستنی‌ها که به چگونگی ساخت اشیا اختصاص دارد از دیگر برنامه‌های این شبکه تلویزیونی است.
مدیر شبکه تهران در خصوص برنامه‌هایی که دچار تغییرات شده‌اند، گفت: در برنامه سلام تهران ۳ عنوان اضافه شده است که شامل شعر و ادب فارسی، سرمشق و صبحانه است. برنامه «تا نیایش» به پاسخ شبهات دینی و پخش احکام و هیئات مذهبی می‌پردازد و مسابقه «برترین‌ها» به نفرات اول برگزیده در هر زمینه‌ای اشاره می‌کند که برتری آن ارزش افزوده و کارایی داشته باشد. برنامه «تهران بیست» نیز به ۳ بخش تقسیم شده است که در آیتم «شب آفتابی» گفت‌وگو با مسئولین در سطح کشوری و در گفت‌وگو تهران‌بیست با مسئولین در سطح استان خواهد بود.
وی ادامه داد: برنامه «مثبت من» در گروه کودک به مسائل مربوط به نوجوانان از جمله مدهای جدید در پوشش می‌‌پردازد.
مدیر شبکه تهران از پخش مجدد برنامه‌ «بچه‌ها بیایید تماشا‌» پس از ۹ سال در شبکه تهران خبر داد و گفت: برنامه شهر ورزش متناسب با فصل پاییز و حال و هوای آن تغییر یافته که در سطح استان پخش می‌شود.
مقیسه در خصوص گروه‌ آخر برنامه‌های شبکه تهران که «رسانه‌های مکمل» هستند گفت: رسانه‌هایی هستند که در کنار شبکه تهران می‌توانند اطلاعاتی را به مخاطبان انتقال دهند. همانند پیام‌نمای دیجیتال که با کیفیت و سرعت بالا در ۹۰۰ صفحه متن اطلاعات به روزی را از شبکه تهران نمایش می‌دهند. تهیه بسته‌های برخی از برنامه‌های شبکه تهران در قالب بسه‌های دی‌وی‌دی تهیه شده که شامل برنامه‌هایی از جمله «شاید برای شما اتفاق بیفتد»، «ساعت ۲۵»، «دانستنی‌ها»، «آشپزی»، «محله ما» و …. می‌باشد.
مدیر شبکه تهران اضافه کرد: برنامه «چرا» در گروه کودک و نوجوان به سوالات کودکان در خانواده پاسخ می‌دهد که در این برنامه عروسکی طراحی شده که پاسخگوی نیازهای کودکان باشد. این برنامه با همان عروسک قبلی که بتواند خاطره‌های گذشته را نیز یادآوری کند بر روی آنتن رفته است و توصیه ما در این برنامه این است که مادرها در کنار فرزندان خود قرار گرفته و این برنامه را ببینند که پاسخگوی سوالات برای کودکان جدید و مادران نوستالژیک است.
وی در خصوص برنامه «سینما اکران» گفت: این برنامه رقیب برنامه «هفت» نبوده و قرار نیست که اگر شبکه‌ای به توفیقی دست نیافت برنامه‌ دیگری تولید نشود و ما هم به آن سمت نرویم، بلکه شبکه‌ها با یکدیگر یک ماموریت را دارند و اطلاع‌رسانی از وقایع مختلف فرهنگی و اجتماعی تهران وظیفه شبکه ۵ سیما است.

loading...