شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶

حضور گلشیفته در پروژه ضد ایرانی گلاب

در حالی که رسانه های داخلی و خارجی درباره بازی «گلشیفته فراهانی» در فیلم ضد ایرانی «گلاب» در سکوت خبری به سر می برند، روزنامه «نیویورک دیلی نیوز» در مصاحبه ای با این بازیگر ایرانی مقیم فرانسه درباره فیلم «سنگ صبور» پرده از این راز برداشت.

Shaghayegh Farahani, البوم عکس شقایق فراهانی, بازیگران زن ایرانی, بازیگران فیلم بی خداحافظی, بیوگرافی شقایق فراهانی, تصاویر شقایق فراهانی, تصاویر گلشیفته فراهانی, جدیدترین عکس شقایق فراهانی, حاشیه های گلشیفته فراهانی, رضا صادقی در نشست بی خداحافظی, زندگینامه شقایق فراهانی, سایت شقایق فراهانی, سن شقایق فراهانی, شقایق فراهانی, شقایق فراهانی بهمن 90, شقایق فراهانی در جشنواره فجر, شقایق فراهانی در جشنوراه فجر 90, شقایق فراهانی در سی امین جشنواره فجر, شقایق فراهانی در نشست بی خداحافظی, عکس, عکس از شقایق فراهانی, عکس بازیگر, عکس بازیگران, عکس شقایق فراهانی در بی خداحافظی, عکس های جدید شقایق فراهانی, عکس های گلشیفته فراهانی, عکس های گلشیفته فراهانی در خارج, عکسهای جشنواره فجر 90, فیلم های شقایق فراهانی, نشست های خبری جشنواره فجر 90, گلشیفته فراهانی, گلشیفته فراهانی در خارج, گلشیفته فراهانی در فرانسه

این روزنامه در بخشی از مصاحبه خود با «فراهانی» نوشت: « او (گلشیفته فراهانی) که هم اکنون برای بازی در فیلم «گلاب» ساخته «جان استوارت»، مجری برنامه تلویزیونی «دیلی شو» در امان، پایتخت اردن به سر می برد گفت.»

مجله مد  آمریکایی «جی کیو» نیز در بخش از  مصاحبه اش با «گلشیفته فراهانی» درباره فیلم «سنگ صبور» در گزارشی تحت عنوان ۸ چیزی که باید دید و شنید، می نویسد: ما برای این مصاحبه «گلشیفته فراهانی» را سر صحنه فیلمبرداری پروژه سینمایی «گلاب» در امان، اردن، به چنگ آوردیم.

نکته جالب توجه آنکه علی رغم آنکه بازی «شهره آغداشلو» در این فیلم با سر و صدای زیادی از سوی رسانه خبری غرب همراه بود ولی بازی «گلشیفته فراهانی» که این روزها به سوژه مورد علاقه این رسانه ها تبدیل شده است، تاکنون در هیچ یک از رسانه های خارجی منتشر نشده است.

بنابراین گزارش، «جان استوارت»، مجری مراسم اسکار و مجری شوی مشهور تلویزیونی «دیلی شو» که ۱۷ سال است بدون وقفه هر دوشنبه از تلویزیون آمریکا پخش می شود،برای ساخت فیلم ضد ایرانی «گلاب» طی چند هفته اخیر به اردن سفر کرده است. فیلمبرداری این پروژه سینمایی ۱۲ هفته به طول می انجامد.

 «استوارت»، این فیلم که اولین ورود او به عرصه فیلمسازی محسوب می شود را براساس داستان زندگی «مازیار بهاری» خواهد ساخت.

فیلمنامه پروژه «گلاب» براساس فیلمنامه ای از «استوارت» و با اقتباس از کتاب «سپس آنها به دنبال من آمدند: یک داستان خانوادگی از عشق، اسارت و بقا» نوشته «مازیار بهاری» قرار است در چند کشور مختلف جلوی دوربین برود.

روزنامه نیویورک تایمز پیش از این در گزارشی نوشت: تخمین زده شده که پروژه سینمایی «گلاب» از ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار هزینه ساخت داشته باشد که علاوه بر «استوارت»، کمپانی «اود لوت اینترتیمنت» متعلق به خانواده «پریتزکر»،یکی از پولداترین خانواده های آمریکا و «اسکات رودین»، یکی از تهیه کنندگان یهودی هالیوود این هزینه  را تأمین خواهند کرد.

«استوارت» در مصاحبه با این روزنامه براین نکته نیز تاکید کرده که انتخاب بازیگر در این پروژه شروع شده ولی هنوز در مراحل اولیه خود به سر می برد ولی به نظر می رسد حدود ۶۰ تا ۸۰ نفر در ساخت این فیلم همکاری خواهند داشت.

«گلاب» روایتگر بخشی از زندگی «مازیار بهاری» است که سال ۸۸ به عنوان یک روزنامه نگار و مستندساز ایرانی کانادایی به ایران سفر می کند ولی در جریان شلوغی های آن سال به زندان اوین می افتد و ۱۱۸ روز را در آنجا سپری می کند و او طی این مدت زندانبانش را بدون آنکه ببیند از روی بوی گلابی که می داده، می شناخته و به همین خاطر به او لقب «گلاب» می دهد. نام پروژه در دست ساخت نیز برگرفته از لقب زندان بان اوست.

«مازیار بهاری» خبرنگار هفته نامه نیوزویک آمریکا بود که در جریان اغتشاشات پس از انتخابات در ایران، به دلیل همکاری با سرویس های جاسوسی غربی دستگیر شد و پس از آزادی موقت به صورت غیرقانونی از ایران خارج شد و هم اکنون به فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و همکاری با رسانه های فارسی زبان نظیر بی بی سی فارسی می پردازد.

loading...