اسایش و راحتی امروز حاصل رنج و زحمت دیروز است.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶

کامل ترین بیوگرافی شکیرا به همراه عکس های جدیدش

بیوگرافی شکیرا

پس از به شهرت رسیدن در سرتاسر امریکای لاتین  شکیرا که خود اهل کلمبیا بود  به بزرگترین خواننده زن پاپ از زمان “جنیفر لوپز” ( که  درهای  موفقیت در زبان انگلیسی را گشوده بود) ، تبدیل شد. او به خاطر داشتن سبک پرخاش جو و متاثر از راک برجسته و مشهور بود

زندگی نامه شکیرا بیوگرافی شکیرا ,زندگینامه شکیرا,شکیرا مباراک,عکس های شکیرا,جدیدترین عکس های شکیرا,شکیرا و پیکه,آلبوم جدید شکیرا,آهنگ جدید بیانسه و شکیرا, بازیگر زن شکیرا, بیانسه و شکیرا, بیوگرافی شکیرا, جدیدترین عکسهای شکیرا و جرارد پیکه, سایت عکس شکیرا, شکیرا, عکس جدید شکیرا, عکس شکیرا, عکس شکیرا 2013, عکس شکیرا و جرارد پیکه, عکس های جدید شکیرا خواننده زن خارجی, عکس های شکیرا, عکسهای خصوصی شکیرا, کودک شکیرا و جرارد پیکه

شکیرا همیشه کنترلی باور نکردنی بر روی کارهای خود داشته است به خصوص به عنوان یک هنرمند زن. او تقریبا تمام کارهایش را خود یا با کمک دیگران می نویسد و در این جریان شهرت زیادی به عنوان یکی از بلند پروازترین  ترانه سرایان موسیقی لاتین بدست اورده است.

زمانی که او اولین کار خود به زبان انگلیسی را در سال ۲۰۰۱ منتشر ساخت به سرعت به یکی از بهترین های پاپ تبدیل شد در حالی که  احساس عمیق و شاعرانه اش  و نیز از ویدئوهای گرم او کمک فراوانی می کند.
“شکیرا مباراک” ( نام کامل: شکیرا ایزابل مباراک ریپول ) در۲ فوریه ی سال ۱۹۷۷ در کلمبیا در خانواده ای فقیر متولد شد. مادر او اهل کلمبیا و پدرش اهل لبنان بود بنابراین اودر کودکی هر دو نوع موسیقی را  از دو فرهنگ مختلف یاد گرفت. او همچنین بسیار به راک اند رول گوش می داد و گروه های Led Zeppelin و the Beatles و the Policeو the  Cure و Nirvana را گروه های  مورد علاقه ی خودمی داند.

او در سن هشت سالگی اولین ترانه ی خود را نوشت. او در یازده سالگی شروع به یادگیری نواختن گیتار کرد در همین سن ماجرایی برای او پیش امد و آن اخراج از گروه همخوانان مدرسه بود.(به این دلیل که او خیلی غلیظ می خواند و حقیقتا فراتر از یک گروه همخوانان معمولی!)
درسال ۱۹۹۰ و در سیزده سالگی شکیرا به امید تبدیل شدن به یک مدل به Bogotá رفت اما به جای آن قراردادی برای  ضبط موسیقی برای یک بخش سونی کلمبیا امضا کرد. اولین آلبوم او یعنی Magia شامل آهنگ هایی بود که او در طول پنج یا شش سال قبل نوشته بود  و در بر گیرنده ی اولین تلاش های او در این راه بود.هرچند که این آلبوم موفقیتی جهانی برای او در بر نداشت اما نام او را در کشورش بر سر زبانها انداخت.
او به خاطر طبیعت پاپ گونه ی کار بعدی اش که در سال ۱۹۹۳ با نام Peligro (خطر) منتشر شد ناراضی بود ، شکیرا مسیرش را برای مدتی تغییر داد و در سال ۱۹۹۴ به عضویت کمپانی نمایش های تلوزیونی “El Oasis” درآمد.
زمانی که شکیرا در سال ۱۹۹۵به ضبط موسیقی بازگشت کنترل بیشتری بر روی موسیقی خود نشان داد و بیشتر بر روی راک اند رول کار کرد _به علاوه طنین عربی_در میان کار پاپ لاتین او به چشم می آمد. اولین نتایج این کار”Pies Descalzos”(پای برهنه) بود که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و در ابتدا به کندی به فروش می رسید .
آلبوم کم کم شروع به دریافت  تقدیرهای متفاوت برای  Estoy Aqui که موفقیت بزرگی در سرتاسر  امریکای لاتین و نیز اسپانیا کسب کرده بود، کرد. پس از پیشرفت” Pies Descalzos” او به ساختن مشتقات آن ادامه داد یعنی: “Dónde Estás Corazón” و “Antología” و “Pienso en Ti” و “Un Poco de Amor” و “Se Quiere, Se Mata”.البوم رتبه ی اول را در هشت کشور جهان کسب کرد و سرانجام در امریکا حدود ۳۰۰۰۰۰ نسخه به فروش رسید. شکیرا دو سال را به گردش و ترقی گذراند (او سرانجام در ۱۹۹۷ El Oasis را ترک کرد.).
شکیرا در جست و جوی موفقیت “امیلیو استفان” همسر گلوریا را که یک فرد موفق در موسیقی بود به عنوان مدیر و تهیه کننده ی کارهایش انتخاب کرد. حرکت او زمانی نتیجه داد که آلبوم بعدی  او در سال ۱۹۹۸با نام Dónde Están los Ladrones (دزد ها کجا هستند) موفقیتی بزرگ تری نسبت به قبلی کسب کرد.

مسئله ی دیگر این بود که حدود ۱۱هفته رتبه ی اول بیلبورد البوم های لاتین را داشت و دو رتبه ی اول در امریکا(در جدول لاتین) با Ciega, Sordomuda و “Tu”. هر چند که تراک اصلی البوم “Ojos Así” اشاره ای واضح به موسیقی عربی بود که او از پدرش آن را به ارث برده بود.
“Dónde Están los Ladrones” هنوز تاثیر گذارترین معرف شخصیت با اراده اوست. تجزیه و تحلیل شخصیت او ،او را در میان طرفداران زن او به چهره ای محبوب تر تبدیل می کند. زمانی که گلوریا استفان پیشنهاد داد تا “Ojos Así”را به انگلیسی ترجمه کند ، شکیرا تصمیم گرفت تا برای  داشتن  کنترل کامل بر روی کارهایش زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرد تا بتواند خودش آنها را بنویسد.

در این زمان او صحنه را برای اجرایی در ” MTV Unplugged” که اولین کانال به زبان اسپانیایی بود اماده کرد. ” MTV Unplugged” به عنوان یک البوم درسال ۲۰۰۰ منتشر شد و برای دو هفته در صدر جدول لاتین قرار داشت و این سومین آلبوم او بود که به فروشی بیش از ۳۰۰۰۰۰ هزار کپی دست یافت و همچنین برنده ی جایزه ی Grammy به عنوان بهترین آلبوم پاپ گردید. در افتتاحیه ی مراسم انتخاب بهترین های موسیقی Grammy سال ۲۰۰۰ او به عنوان بهترین خواننده ی زن پاپ به خاطر : (“Ojos Así”) و بهترین خواننده زن راک به خاطر : (“Octavo Dia”) انتخاب شد. شکیرا موهای بلند قهوه ای اش را، بلوند رنگ می کرد،عاشق Antonio de la Rua (پسر رییس جمهور سابق آرژانتین ) بود .
او پس از مدتی بر روی اولین آلبوم خود به زبان انگلیسی  با نام “Laundry Service “شروع به کار کرد.”هرگاه ،هرزمان” آلبوم بعدی او بود که دراواخر سال ۲۰۰۱ منتشر شد و او را در زبان انگلیسی نیز به یک ستاره تبدیل کرد.”Laundry Service”در جدول پاپ امریکا در جای سوم و “هر گاه ،هرزمان”نیز در بین ده آهنگ برتر قرار داشت.آلبوم بعدی او  در بین ده آلبوم برتر و در مکان نهم قرار داشت.کمتر از یک سال پس از انتشار ان “Laundry Service “سه برابر ۳۰۰۰۰۰ نسخه به فروش رسیده بود.بازبینیها  از “Laundry Service ” آن را به بخش های تاثیرگذارترانه های شکیرا به زبان انگلیسی تقسیم کرد اما تقریبا تمام آن ها مطابق تصورات ذهنی او بودند.
تور مسافرتی گسترده برای ساپورت “Laundry Service  “وقفه ای طولانی برای خواننده ایجاد کرد بنا بر این  مجموعه ی ریمیکس Laundry Service: Washed and Dried و آلبوم  (Live & Off the Record) (که در واقع ضبط شده ی اجرای زنده بود)  او به جای آلبومی جدید منتشر شد.

مدتی است که شکیرا خواننده سرشناس پاپ نامزدی اش را با پیکه، مدافع بارسلونا رسما اعلام کرده است.

شکیرا ایزابل مبارک ریپل(shakira Isabel mebarak Ripoll) در دوم فوریه ۱۹۷۷ در روز چهارشنبه (Barranquilla) در کلمبیا به دنیا امده است . پدرش ویلیام مبارک (William Mebarak) یک امریکایی لبنانی تبار است ومادرش نیدیا ریپل(Nidia Ripoll) یک کلمبیایی است وهمین باعث شد که شکیرا در دوران کودکی با فرهنگ و موسیقی هر دو کشور آشنا گردد وی هم چنین به آهنگ های انگلیسی  بسیار علاقه مند شد .

شکیرا در یک خانواده فقیر متولد شده ، پدرش جواهر ساز و نویسنده است . همسر سابقش ۸ فرزند داشت ولی شکیرا تنها فرزند او ازهمسردومش بود او در بنج سالگی نخستین شعرش را به نام (LAROSA DE CRISTAL) نوشت وبس از دریافت یک چابگر به عنوان هدیه شروع به نوشتن اشعار دیگری کرد ودر هشت سالگی بس از مرگ برادر بزرگترش در تصادف با موتور سیکلت اولین اهنگش را با نام TUS GAFAS OSCURAS نوشت که نشانه ی غم بدرش بود و وی در سن ۶ سالگی نواختن سازدهنی و در دوازده سالگی شروع به یادگیری گیتار کرد . در جوانی بدرش اورا به یک رستوران محلی شرقی بردکه در انجا شکیرا برای اولین باردامبک(یک نوع طبل سنتی عربی ) را شنید وقبل از اینکه بداند. مشغول رقصیدن روی میز رستوران بود و همه ی حاضرین او را تشویق کردند .  شکیرا ازهمان دوران بچگی به موسیقی و سرودن شعر علاقه زیادی داشت به طوری که شکیرا به شدت تحت تاثیر نوشته های عربی پدرش قرار گرفت او در ۱۰ سالگی به عنوان برنده مسابقه استعداد و قریحه ملی شناخته شد در سال دوم مدرسه عضو گروه کر مدرسه بوده و به خاطر اینکه خیلی بلند وقوی می خونده (مثل حالاش) از گروه اخراج شده . معلم موسیقیش به او گفت که صدایش مثل بز است او در مدرسه به نام دختر رقاص معروف بود بین سنین۱۰تا۱۳سالگی وبس از فرا گرفتن گیتاربا مونیکا اریزا(تهیه کننده تأتر های محلی ملاقات کردکسی که از شکیرا خوشش امده بودو به او دراین کار کمک بسیار کردو در همان سن به بوگاتا سفر کرد و در سیزده سالگی برای انتشار آلبوم جادو (magia) که شامل ترانه هایی بود که او در سنین هشت تا سیزده سالگی سروده بود قرار دادی با شرکت (sony musik Colombia) امضاء کرد که با فروش باور نکردنی ۱ میلیون نسخه روبرو شد . او از اواز خواندن برای دوستان ومعلمانش (و حتی راهبه ها ) لذت می برد .

اون با آلبوم Magia که در ۱۳سالگی خونده بود تونست برای فستیوال OTI اسپانیا انتخاب بشه ، اما به دلیل سن کمش ، که کمتر از ۱۶ سال بود بهش اجازه شرکت در فستیوال رو ندادند در ۱۵ سالگی از دبیرستان فارغ التحصیل شد که بعد از اون با آلبوم Peligro تونست انتقام سختی ازشون بگیره (دمش گرم) یکبار هم توسط دولت کلمبیا مورد تقدیر قرار گرفته و تونسته مجوز ملاقات رسمی با پاپ رو در واتیکان به دست بیاره.

در ماه فوریه ی سال ۱۹۹۳ در امریکا جشنواره ای برگزار شد که به خاننده های لاتین فرصتی می داد تا اهنگ ها خود را به نمایش بگذارند شکیرا به امریکا رفت و اهنگ( ایرس )خود را به نمایش گذاشت ومقام سوم را کسب کرد یکی از داورانی که به او رای داد ریکی مارتین۲۰ساله بود و دوباره در سال۱۹۹۵به ساخت اهنگ برگشت وسومین البوم خود را به نام پیس دز کالوز بیرون داد که سرو صدای بسیاری در امریکای لاتین و همچنین برتقال و برزیل به با کرد و۱۵میلیون بار کبی شد وبس از ان چهارمین البومش را در سال۱۹۹۸منتشر کرد که بسیا ر موفقیت امیز بود در سایل های ۱۹۹۵-۲۰۰۰موفقیت او در محدودهی امریکای لاتین و اسپانیا بود اما هم اکنون او یکی از بزرگترین خوانندگان دنیا است . معنی اسمش رو هم که حتماً خودتون اطلاع دارید، شکیرا (بر وزن فعیلا) در زبان عربی به معنی “زیبا و خوش اندام” است . در ضمن او علاوه بر زبان مادریش یعنی  زبان اسپانیایی ، زبان های انگلیسی و عربی کاملاً مسلطه به طوری که به هر سه زبان شعر میگوید . او زبان انگلیسی را نزد گلوریا استفان خواننده معروف امریکایی آموخت و با زبانهای ایتالیایی و حتی فارسی! آشنایی داره . شکیرا جایزه موزیک و موسیقی جهان را در سال ۲۰۰۱ در موناکو بدست آورد .

شکیرا خواننده موفق و جنجال برانگیزی است که آهنگهایش با یک دوره مــوفقیت به اجرا در آورده است . بعد از اجتناب ازانتخاب شغل وحرفــه ، او وقتش را به موسیقی اختصاص داد .

شکیراهمچنین برتری و تسلط برنامـــه اش را بــا در آمیختن منحصر به فرد pop-rock بدست آورد . او تمام این مدت به این اسم (woman full of grace ) که در عربی به معنای سرشار از متانت وقار اسـت زندگی کرد .  برتری برنامه های پاپ آمریکای شمالی ثابت کردکه خواننده تحت تاثیر شعار شعر او قرار گرفته با ترقی دادن و بالا بردن مبارزه طلبی در هر کجا ودرهر زمان قرار دارد .

او پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان تصمیم گرفت زندگی خود را وقف موسیقی کند به این ترتیب چندی بعد آلبوم دوم خود (peligro) یاهمان خطر(danger) را ضبط کرد .

پس از این آلبوم(pies descalzos) یاهمان پاهای برهنه (bare feet) را به بازار عرضه کرد . این آلبوم نقطه عطفی در زندگی هنری شکیرا بود . به جرات می توان گفت که این البوم با فروش چهار میلیون کپی درهشت کشور جهان نام شکیرا را به عنوان یک خواننده و آهنگساز توانای (pop-rock) بر سر زبان ها انداخت و بدین ترتیب بود که آلبوم بعدی او (Donde Estan Los Ladrones) به بازار های امریکا راه یافت . زمانی که شکیرا در سال ۱۹۹۵به ضبط موسیقی بازگشت کنترل بیشتری بر روی موسیقی خود نشان داد و بیشتر بر روی راک اند رول کار کرد _به علاوه طنین عربی_در میان کار پاپ لاتین او به چشم می آمد. اولین نتایج این کار”Pies Descalzos”(پای برهنه) بود که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و در ابتدا به کندی به فروش می رسید .  آلبوم کم کم شروع به دریافت  تقدیرهای متفاوت برای  Estoy Aqui که موفقیت بزرگی در سرتاسر  امریکای لاتین و نیز اسپانیا کسب کرده بود، کرد. پس از پیشرفت” pies descalzos ” او به ساختن مشتقات آن ادامه داد یعنی: “Dónde Estás Corazón” و “Antología” و “Pienso en Ti” و “Un Poco de Amor” و “Se Quiere, Se Mata”.البوم رتبه ی اول را در هشت کشور جهان کسب کرد و سرانجام در امریکا حدود ۳۰۰۰۰۰ نسخه به فروش رسید. شکیرا دو سال را به گردش و ترقی گذراند (او سرانجام در ۱۹۹۷ El Oasis را ترک کرد.).

شکیرا در جایی درباره نوع موسیقی خود می گوید : « من اگر چه یک کلمبیایی بودم ولی به گروه هایی نظیر :

led zeppelin the care — the police — the beatles وnirvana علاقه داشتم و با وجود این علاقه زیادی به موسیقی rock داشتم به علت اینکه اصلیتی لبنانی دارم به موسیقی عربی نیز علاقه پیدا کردم و در واقع اهنگ هایی که من می سازم ترکیبی از موسیقی(pop-rock وعربی) است » . ضمناً رقص او هم ترکیبی از رقص غربی با عربی است .

در سال ۱۹۹۸ با گلوریا استفان (خواننده امریکایی) یک قرار داد همکاری امضا کرد و او را مدیر برنامه های خود کرد .

حاصل این همکاری آلبوم Where are the thieves بود .

حرکت او زمانی نتیجه داد که آلبوم بعدی  او در سال ۱۹۹۸با نام Dónde Están los Ladrones (دزد ها کجا هستند) موفقیتی بزرگ تری نسبت به قبلی کسب کرد.مسئله ی دیگر این بود که حدود ۱۱هفته رتبه ی اول بیلبورد البوم های لاتین را داشت و دو رتبه ی اول در امریکا(در جدول لاتین) با Ciega, Sordomuda و “Tu”. هر چند که تراک اصلی البوم “Ojos Así” اشاره ای واضح به موسیقی عربی بود که او از پدرش آن را به ارث برده بود.

موفقیتی که این آلبوم کسب کرد بسیار بیش از حد انتظار بود . وقتی گلوریا استفان پیشنهاد ترجمه ojos asi به انگلیسی را داد , شکیرا تصمیم گرفت تا انگلیسی را به خوبی فرا بگیرد و خود نویسنده آهنگ های انگلیسی باشد . سطح و کلاس ترجمه شعرها از زبان اسپانیایی به انگلیسی به حدی قویبود که خود منتقدان دهانشان باز مانده بود که چگونه یک شعر از زبانیبه زبان دیگر با این لطافت و ظرافت ترجمه شده . خود Shakira تمام شعر هایاسپانیایی رو به انگلیسی ترجمه کرده بود….خودش میگه که برای اینکار به مدت ۴ ماه فقط کتاب های شعر انگلیسی مطالعه میکرده و بسیار کاره سختی هم بوده … .

همچنین گلوریا استفان درباره شکیرا میگوید : « این واسه ی من خیلی خوبه که دارم با هنرمندی کار میکنم که واقعا” میدونه که چی میخواد … پس جای تعجب نیست که از بین ۱۲ خواننده لاتین زبان ، شکیرا برای جلد مجله (Era of the Rock era *عصرو دوره موزیک راک*) انتخاب شود .

. در این زمان او صحنه را برای اجرایی در ” MTV Unplugged” که اولین کانال به زبان اسپانیایی بود اماده کرد. “

MTV Unplugged” به عنوان یک البوم درسال ۲۰۰۰ منتشر شد و برای دو هفته در صدر جدول لاتین قرار داشت و این سومین آلبوم او بود که به فروشی بیش از ۳۰۰۰۰۰ هزار کپی دست یافت و همچنین برنده ی جایزه ی Grammy به عنوان بهترین آلبوم پاپ گردید. در افتتاحیه ی مراسم انتخاب بهترین های موسیقی Grammy سال ۲۰۰۰ او به عنوان بهترین خواننده ی زن پاپ به خاطر : (“Ojos Así”) و بهترین خواننده زن راک به خاطر : (“Octavo Dia”) انتخاب شد.

اولین البوم شکیرا به زبان انگیسی(laundry service) سرویس لباسشویی است که در سال ۲۰۰۱ به بازارآمد و دلیل نامگذاری آن هم این بود که چون وقتی او عاشق است احساس تمیزی و نو بودن میکند. زیادی به خواندن به زبان انگلیسی را نداشت اگر چه به اندازه کافی به این زبان تسلط داشت اما ترجیح می داد تا اسپانیایی بخواند . تا زمانی که او با امیلیو وگلوریا استفان همکاری می‌کرد این دو نفر او را قانع کردند تا به زبان انگلیسی نیز بخواند . و از این رو او اولین آهنگ خود را به زبان انگلیسی نوشت که این ترانه با نام اعتراض (objectron) در آلبوم سرویس لباسشویی جای گرفت . این آلبوم نیز با فروش باورنکردنی ۱۳ میلیون نسخه روبرو شد که شکیرا در راس خواننده های انگلیسی زبان قرار گرفت . سپس با نمایش موزیک ویدیوی Whenever,wherever  با یک سال تاخیر ، تبدیل به یک سوپر استار شد. .”Laundry Service”در جدول پاپ امریکا در جای سوم و “هر گاه ،هرزمان”نیز در بین ده آهنگ برتر قرار داشت.آلبوم بعدی او  در بین ده آلبوم برتر و در مکان نهم قرار داشت.کمتر از یک سال پس از انتشار ان “Laundry Service “سه برابر ۳۰۰۰۰۰ نسخه به فروش رسیده بود.بازبینیها  از “Laundry Service ” آن را به بخش های تاثیرگذارترانه های شکیرا به زبان انگلیسی تقسیم کرد اما تقریبا تمام آن ها مطابق تصورات ذهنی او بودند.

تور مسافرتی گسترده برای ساپورت “Laundry Service  “وقفه ای طولانی برای خواننده ایجاد کرد بنا بر این  مجموعه ی ریمیکس Laundry Service: Washed and Dried و آلبوم  (Live & Off the Record) (که در واقع ضبط شده ی اجرای زنده بود)  او به جای آلبومی جدید منتشر شد.شکیرا به زودی شروع به نوشتن  آلبوم بعدی خود کرد و خیلی زود ۶۰ آهنگ آماده کرده بود که بعضی به زبان انگلیسی و بعضی به زبان اسپانیایی بودند. بیست آهنگ برای دو آلبوم مختلف انتخاب شدند.هر دو این آلبوم ها در سال ۲۰۰۵منتشر شدند و هر دو جز ده کار برتر بودند. آلبوم” fijacion oral vol 1″ که به زبان اسپانیایی بود در ماه ژوئن در جایگاه چهارم قرار گرفت و در سه هفته اول به فروش ۱۸۰۰۰۰۰رسید  و آلبوم

” oral fixation 2″ که در ماه نوامبر منتشر شد در جایگاه پنجم قرار داشت. همچنین خرج فراوانی را برای آلبوم (oral fixation 2 )پرداخته است که در اهنگ Don’t Bother که فقط ماشینی که در این اهنگ پرس میشه قیمتش ۳۰۰ هزار دلار است . (حدود ۲۹۰۰۰۰۰۰۰ یا دویست و نود میلیون تومن ناقابل البته با ایران قیاس نکنین چون ایران بازار آزارد نیست ماشین های بنز و بی ام و  و … در میاد فوقش ۱۳۰ ملیون تومن که همون ماشین رو توی یه کشور دیگه بخری می تونی حداکثر با قیمت ۲۰یا ۳۰ ملیون تومن بخری !!!!!! ) .

زمانی که فروش ” oral fixation 2″ در سال ۲۰۰۶ رو به رکود گذاشت اهنگ “Hip Don’t Lie” در بیلبورد آهنگ های برتر ژوئن قرار گرفت و یکی از موفقیت های بزرگ شکیرا را برای او به ارمغان اورد.

بعد از اونها شکی رو به بازار داد که بعد از این ها در سال ۲۰۰۷ دو موزیک به بازار عرضه کرد که یکی را با بیونسه با نام Beautiful Lier (دروغگوی زیبا) و دیگری را خودش تنهایی یک قطعه را با نام Pure Intuition به زبان انگلیسی که شاید ترجمه ی موزیک Las DE La Intuicion باشه چون در قالب موزیکال این کلیپ هستش .

نامزد شکیرا پسر رئیس جمهور سابق کشور ارژانتین یعنی (Antonio de la Rua) است شکیرا در یکی از مصاحبه ها میگه زمانی که برای اولین بار دیدمش با خودم گفتم او میتونه مرد زندگی من باشه.من زمانی رو به یاد میارم که در رستورانی در آرژانتین نهار می خوردم که اونو دیدم، چهارتا میز با من فاصله داشت و من با خودم گفتم اووو من اونجا چی میبینم !!!! ضمنا شکیرا همواره او را پشتیبان خود میداند و میگوید : « که عاشق اوست شکیرا در مورد خصوصیت اخلاقیش در یکی از مصاحبه ها در شبکه mtv  میگه : « شاید باور کردنش ممکن نباشه ولی انتونیو فردیست خجالتی که بعد چند مدت دیگه این اخلاقش از بین رفت » همچنین میگوید : « تنها فردی است که من بهش اطمینان پیدا کردم

اگر بخواهیم راجع به موسیقی شکیرا و خود او تعریفی کامل و مختصر ارائه دهیم بدون شک تعریف نویسنده توانای کلمبیایی برنده جایزه نوبل ادبی گابریل گارسیا مارکز بهترین تعریف است : « موسیقی او ویژگی هایی دارد که موسیقی هیچ کس دیگراین ویژگی ها را ندارد . هیچ کس نمی تواند مانند او بخواند و برقصد » . که من با نظر ایشان صد درصد موافقم که اگر کسی که کنسرتهای شکیرا که تمامی(live ) یا همان زنده خودمان است را دیده باشد و کلیپ هایش رانگاه کرده باشد با نظر ایشان موافقت می کند .

ضمناً از خصوصیات شکیرا این است که از طلا و جواهرات و همچنین انتخاب لباس بدش می آید به طوری که وقتی خانواده او مدت ۳ سال او را با یک لباس خواب دیدند تعجب کردند . همچنین شکیرا یک انسان خیرخواه نیز هست او یک موسسه خیریه دارد به نام Pies Descalzos (پاهای برهنه ) که میگوید : « هدف این موسسه برپا داشتن مدرسه ها ، کمک به والدین برای فرستادن بچه ها شون به مدرسه ، بجای فرستادنشون به کارو همچنین مدرسه بسیار پیشرفته ای در کلمبیا برای کودکان فقیر تاسیس کرده است که ظرفیت چند هزار دانش آموز را دارد . او مخالف سیاست های آمریکاست و در سال ۲۰۰۳ در هلند آلبوم (Live And Off The Record ) هم کنسرتی اجرا کرد که ماسک های سیاستمداران امریکا را بر سر گروه خود گذاشته بود و آن ها را مسخره میکرد به طوری که در تصویر تلویزیون بزرگ سالن داشت نشون میداد که صدام با جورج بوش مشغول بازی شطرنج هستن بعد یک اسکلت که شنل سیاه به تن داشت (شیطان) آنها رو مثل عروسک خیمه شب بازی کنترل میکرد .او میگوید تمام تلاشش این است که نگرش مردم را نسبت به کشور کلمبیا عوض کند و نشان دهد که کلمبیا کشور آرامی هست و آنچنان که نشان میدهند نیست . او میگوید در کل مدت زندگیم در شهرمان حتی یک نا آرامی هم ندیدم .

در کل آلبوم های شکیرا به ترتیب زیره :

۱۹۹۱: Magia

۱۹۹۳: Peligro

۱۹۹۶: Pies Descalzos

۱۹۹۷: The Remixes

۱۹۹۸: Donde Estan Los Ladrones

۲۰۰۰: MTV Unplugged

۲۰۰۱: Laundry Service

۲۰۰۱: Servicio De Lavanderia

۲۰۰۲: Laundry Service: Washed & Dried

۲۰۰۲: Grandes Exitos

۲۰۰۴: Live & Off the Record

۲۰۰۵: Fijaci?n Oral Vol. 1

۲۰۰۵: Oral Fixation Vol. 2

 

 

«عکسهایی از شکیرا»

زندگی نامه شکیرا بیوگرافی شکیرا ,زندگینامه شکیرا,شکیرا مباراک,عکس های شکیرا,جدیدترین عکس های شکیرا,شکیرا و پیکه,آلبوم جدید شکیرا,

عکس شکیرا

زندگی نامه شکیرا بیوگرافی شکیرا ,زندگینامه شکیرا,شکیرا مباراک,عکس های شکیرا,جدیدترین عکس های شکیرا,شکیرا و پیکه,آلبوم جدید شکیرا,

«عکسهایی از شکیرا»

زندگی نامه شکیرا بیوگرافی شکیرا ,زندگینامه شکیرا,شکیرا مباراک,عکس های شکیرا,جدیدترین عکس های شکیرا,شکیرا و پیکه,آلبوم جدید شکیرا,

«عکسهایی از شکیرا»

زندگی نامه شکیرا بیوگرافی شکیرا ,زندگینامه شکیرا,شکیرا مباراک,عکس های شکیرا,جدیدترین عکس های شکیرا,شکیرا و پیکه,آلبوم جدید شکیرا,

«عکسهایی از شکیرا»

زندگی نامه شکیرا بیوگرافی شکیرا ,زندگینامه شکیرا,شکیرا مباراک,عکس های شکیرا,جدیدترین عکس های شکیرا,شکیرا و پیکه,آلبوم جدید شکیرا,

عکس شکیرا

زندگی نامه شکیرا بیوگرافی شکیرا ,زندگینامه شکیرا,شکیرا مباراک,عکس های شکیرا,جدیدترین عکس های شکیرا,شکیرا و پیکه,آلبوم جدید شکیرا,

«عکسهایی از شکیرا»

زندگی نامه شکیرا بیوگرافی شکیرا ,زندگینامه شکیرا,شکیرا مباراک,عکس های شکیرا,جدیدترین عکس های شکیرا,شکیرا و پیکه,آلبوم جدید شکیرا,

«عکسهایی از شکیرا»

زندگی نامه شکیرا بیوگرافی شکیرا ,زندگینامه شکیرا,شکیرا مباراک,عکس های شکیرا,جدیدترین عکس های شکیرا,شکیرا و پیکه,آلبوم جدید شکیرا,

عکسهای  از شکیرا

زندگی نامه شکیرا بیوگرافی شکیرا ,زندگینامه شکیرا,شکیرا مباراک,عکس های شکیرا,جدیدترین عکس های شکیرا,شکیرا و پیکه,آلبوم جدید شکیرا,

loading...