حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶

چرا بلاگفا فیلتره؟ ۲۴ مرداد ۹۲

چرا بلاگفا فیلتره؟ 24 مرداد 92

جهان نیوز : بلاگفا فیلتر میکند و در پاسخ به وبلاگهای فیلتر شده صفحه ای می‌آورد با سه توضیح کلی زیر
این وبلاگ به یکی از دلایل زیر مسدود شده است

۱٫ دستور مراجع قانونی جهت مسدود سازی وبلاگ

۲٫ تخطی از قوانین استفاده از سایت

۳٫ انتشار محتوای غیر اخلاقی یا محتوایی که براساس قوانین کشور تخلف است

جدیدا یک سری وبلاگهای ارزشی توسط این سرویس دهنده وبلاگ مسدود شدند بدون حتی یک تذکر قبلی! به طور مشخص می‌توان گفت که این وبلاگها کاری نکرده‌اند که شامل موارد بند ۱ و ۳ باشند اما در مورد قوانین سایتِ بلاگفا بند۲ جا برای صحبت هست.
هنگام ثبت نام اولیه در بلاگفا یکی از مواردی که در ابتدای ثبت نام تذکر داده می‌شود قوانین استفاده از این سایت است که در بند یک آن آمده است:

۱٫مدیریت سایت BLOGFA.COM ضمن دفاع از آزادی بیان و قلم از کاربران خود می خواهد تا شرایط و قوانین کشور ایران و کانادا را نیز در نظر داشته باشند تا از این جهت برای وب سایت و یا وبلاگ نویسنده مشکلی بوجود نیاید.

بله دقت کنید قوانین کشور کانادا را هم باید مدنظر قرارگیرد و اصولا کشور کانادا هم یک کشور مستقل نیست کشوری است که حاکم آن توسط انگلستان تعیین می‌شود و نام انگلستان که می‌آید راحتتر می‌توان به علت فیلتر شدن بعضی وبلاگهای ارزشی پی برد.الان با یک جستجوی کوچک در وبلاگهای بلاگفا می توان با تعداد قابل توجه وبلاگهای مخالف نظام روبرو شد که مسدود هم نشده و نمی‌شوند حتی با گزارش تخلف باور نمی کنید امتحان کنید.دیروز هم بلاگفا اعلام کرده که به ما ایمیل بزنید تا بگوییم چرا وبلاگتان مسدود شده ولی ما همان روز اول ایمیل زدیم و جوابی برایمان نیامد و هنوز هم نیامده !
البته این قانون جرایم رایانه‌ای که جدیدا منتشر شده شاید دلیل و بهانه خوبی باشد تا لااقل از این طریق بخواهند ناراضی سازی کنند.
اما سوالی که می‌تواند خیلی روشن کننده باشد این است که چرا در سایر سرویسهای وبلاگ نویسی وبلاگی حتی غیر ارزشی مسدود نشده و اینکار فقط برای بلاگفا رخ داده است آن هم به طور لیستی و گروهی؟!
پاسخ به این سوال روشن است به خاطر اینکه اینبار لیست وبلاگهای مسدودی از کانادا و بهتر بگوییم از انگلستان صادر شده است.

loading...