آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

داستان سریال علی البدل شبکه یک برای پخش در ماه رمضان ۹۵

داستان سریال علی البدل شبکه یک برای پخش در ماه رمضان ۹۵+عکس

سریال علی البدل,داستان سریال علی البدل,بازیگران سریال علی البدل,پشت صحنه سریال علی البدلسیروس مقدم کارگردان سریال های پایتخت که پیش از این قرار بود مجموعه تلویزیونی سنگ پا را برای پخش در ایام ماه رمضان ۹۵ از شبکه اول سیما آماده کند در تصمیمی ناگهانی شروع به ساخت سریال علی البدل کرد سریالی که به گفته مقدم هزینه تولید آنخ خیلی بالاست و نیاز به چندین اسپانسر وجود دارد حالا باید دید در حالی که صدا و سیما با کمبود بودجه شدیدی مواجه است و ساخت بسیاری از سریال ها و برنامه ها به تعویق افتاده است این امکان را به سیروس مقدم و تیم اش می دهند تا سریال علی البدل را برای ماه رمضان تولید کنند یا نه ؟

در روزهای پایانی آذر ماه سال ۱۳۹۴ بود که محسن تنابنده نویسنده مجموعه سریال های پایتخت با انتشار عکس یک سنگ پا خبر از ساخت مجموعه تلویزیونی با نام سنگ پا به عنوان سریال ماه رمضان ۹۵ شبکه اول داد. انتشار خبر ساخت یک سریال آن هم هفت ماه مانده به ماه رمضان نوید یک اتفاق خوب را به مخاطبین جعبه جادویی میداد ولی چند ماه پس از انتشار خبر تولید سریال سنگ پا در حالی که کمتر از ۵۰ روز به ماه رمضان باقی مانده است گروه سیروس مقدم ترجیح دادند که سریال علی البدل را شروع به تولید کنند
الهام غفوری پیش از این در مصاحبه ای اعلام کرده بود که محسن تنابنده داستان سریال را در سال ۹۳ نوشته است ولی به دلیل ضبط سریال میکائیل و همچینین ساخت فیلم گینس تولید سریال به تعویق افتاده است گویا قرار بوده است که این سریال برای پخش در باکس نوروزی ۹۵ تهیه و تولید شود که یکی دیگر از دلایل تعویق ساخت این سریال سرد بودن هوا در فصل زمستان و پراکندگی عوامل آن بوده است .
سیروس مقدم کارگردان سریال علی البدل نیر در مصاحبه ای عنوان داشت که طرح این سریال توسط محسن تنابنده پیشنهاد شده بود و هفت قسمت آن به قلم احمد رفیع زاده به نگارش در آمده است همچنین وی از سفر به مناطق کویری تا شمال ایران توسط خودش به همراه آرزو غفوری ( طراح صحنه ) و محسن تنابنده جهت پیدا کردن لوکیشن مناسب برای این کار خبر داد و گفت : ما به دنبال لوکیشینی بودیم که برای این کار مناسب باشد، زیرا این کار بسیار پربازیگر است و باید جایی را انتخاب می‌کردیم که علاوه بر مناسب بودن با قصه بتوانیم بازیگران را هم در جای مناسبی اسکان دهیم، بنابراین جغرافیا برایمان بسیار مهم است.
این سریال مناسبتی به سرپرستی محسن تنابنده و با همان تیم قبلی پایتخت در لوکیشن های جدیدتری ساخته خواهد شد زیرا قصه احتیاج به یک روستای کوچک دارد که باید کاملا دکور زده شود و در آن استخر های آب ساخته شود و ساخت و ساز زیادی خواهد داشت. طرح جذاب سریال علی البدل او را به فرم جدید و تازه نویی در تلویزیون تبدیل خواهد کرد و به گفته کارگردان سریال به چندین اسپانسر جهت ساخت آن نیاز است.

داستان سریال علی البدل

داستان سریال در روستایی در اطراف همدان رفم می خورد که قصه طنز و متفاوتی خواهد داشت و داستان پایتخت را دنبال نمی کند. و سیروس مقدم درباره داستان سریال می گوید:«از اسم سریال کاملا مشخص است که داستان بر چه اساسی است. داستان در مورد افرادی است که حضور دارند اما حق رای ندارند. کسانی که در مجالس و شوراها اعضای علی‌البدل هستند و در جریان همه امور قرار دارند اما حق رای ندارند.» طعنه های سیاسی در ایر اثر نیز مشابه پایتخت وجود دارد ولی طعنه های اجتماعی رنگ و لعاب بیشتری دارند که در داستان چند خانواده قصه ظهور و بروز می کنند.

بازیگران سریال علی البدل

سحر قریشی،  محسن تنابنده. مهدی فخیم‌زاده، هادی کاظمی، گوهر خیراندیش، مهدی هاشمی، احمد مهرانفر، ناهید مسلمی، محمود جعفری، حسین محب‌اهری و فروغ قجابگلی بازیگران اصلی سریال هستند که به فراخور قصه  بازیگران جدیدی به داستان اضافه خواهند شد.

عوامل پشت صحنه سریال علی البدل

الهام غفوری (تهیه کننده)،سیروس مقدم (کارگردان)،محسن تنابنده (سرپرست نویسندگان)، خشایار الوند (نویسنده)،مجید اسکندری (طراح گریم)،امیر پرتوزاده (مدیر صدابرداری)، فرشاد گل‌سفیدی (مدیر تصویربرداری)، افسر نجات‌ایمانی (طراح صحنه و لباس)، حسن وارسته (مشاور)

زمان پخش سریال علی البدل

سریال در شب های ماه رمضان ۹۵ ساعت ۲۲ از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

 

سریال علی البدل

برچسب ها : ,
loading...