آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

مطالب زیبا و آموزنده | سخنان زیبا و آموزنده آلبرت انیشتین دانشمند

مطالب زیبا و آموزنده | سخنان زیبا و آموزنده آلبرت انیشتین دانشمند

جملات زیبا , جملات زیبا و آموزنده

 

نه نمیدانم انسان‌ها با چه اسلحه‌ای در جنگ جهانی سوم با یک‌دیگر خواهند جنگید، اما در جنگ جهانی چهارم، سلاح آنها سنگ و چوب و چماق خواهد بود!زندگی مثل دوچرخه سواری می مونه … واسه حفظ تعادلت همیشه باید در حرکت باشی …!اگر کسی احساس کند که هرگز در زندگی دچار اشتباه نشده، این بدان معنی است که هرگز به دنبال چیزهای تازه در زندگیش نبوده است!

جملات زیبا

دوچیز بی‌پایان هستند: اول «منظومه شمسی»، دوم «نادانی بشر»، در مورد اول زیاد مطمئن نیستم!از وقتی که ریاضی‌دانان از سرو کول «نظریه نسبیت» بالارفته‌اند، دیگر خودم هم از آن سر در نمی‌آورم!در دنیایی که دیوارها و دروازه‌ها وجود ندارند چه احتیاجی به پنجره و نرده است؟

سخنان آموزنده آلبرت انیشتین و جملات زیبا آلبرت انیشتین

همزمان با گسترش دایرهٔ دانش ما، تاریکی‌ای که این دایره را احاطه می‌کند نیز گسترده می‌شود…یک فرد باهوش یک مسئله را حل می‌کند اما یک فرد خردمند از رودررو شدن با آن دوری می‌کند!!!


به یقین بر این باورم که پول نمی تواند کاروان بشری را به سوی پیشرفت هدایت کند؛ حتی اگر در دست فداکارترین فرد بشر برای این مقصود باشد!من هرگز به آینده فکر نمی کنم، چرا که خودش به زودی خواهد آمد!


جملات زیبا

غذایی که مردم را سالم نگه می دارد آن نیست که می خورند، بلکه آن غذایی است که خوب هضم می کنند!

سخنان آموزنده Albert Einstein , جملات زیبا آلبرت انیشتین

نگران مشکلاتی که در ریاضی دارید نباشید. به شما اطمینان می‌دهم که مشکلات من در این زمینه عظیم‌تر است!

جملات زیبا و قصار آلبرت انیشتین

به‌ سختی میتوان در بین مغزهای متفکر جهان کسی را یافت که دارای یک‌ نوع احساس مذهبی مخصوص به‌ خود نباشد، این مذهب با مذهب یک شخص عادی فرق دارد!!!
در دنیا خط مستقیم وجود ندارد و تمام خطوط بدون استثنا منحنی و دایره وار است و اگر این خط کوچکی که در نظرما مستقیم جلوه میکند در فضا امتداد یابد خواهیم دید که منحنی است!علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تامین نشود!سه قدرت بر جهان حکومت می‌کند:۱-ترس ۲-حرص ۳-حماقت!سخت‌ ترین کار در دنیا درک (فلسفه) مالیات بر درآمد است!!

جملات زیبا آلبرت انیشتین

در برابر یک قدرت متشکل و منظم

فقط یک قدرت متشکل و منظم تاب مقاومت دارد!!دین بدون علم کور است و علم بدون دین لنگ است!


مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند…!!

 .

.

.

متن زیبا

loading...