عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶

عیدی کارگران و کامندان در سال ۱۳۹۵ چقدر می باشد ؟

عیدی کارگران و کامندان در سال ۱۳۹۵ چقدر می باشد ؟

عیدی 95 , میزان عیدی در سال 95 , میزان عیدی کارگران در سال 95 , عیدی سال 95 چقدره , عیدی کارگران در سال 95 , عیدی سال 1395

 ڪارفرمایان مڪلف هستند ڪه عیدی آخر سال را تا پیش از پایان سال به ڪارگران پرداخت ڪنند. طبق ماده واحده قانون ڪار ڪلیه ڪارگاه‌ های مشمول قانون ڪار مڪلفند به هر یڪ از ڪارگران خود به‌نسبت یڪ سال ڪار معادل شصت روز آخرین مزد را به‌عنوان عیدی و پاداش بپردازند. مبلغ پرداختی از این بابت به هر یڪ از ڪارڪنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز ڪند.

مبلغ پرداختی به ڪارڪنانی ڪه ڪمتر از یڪ سال در ڪارگاه ڪار ڪرده‌اند باید به‌مأخذ ۶۰ روز مزد و به‌نسبت ایام ڪارڪرد در سال محاسبه شود. مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یڪ‌دوازدهم سقف تعیین شده در فوق تجاوز نماید. عیدی ڪارمندان دولت در سال جاری ۶۸۷ هزار تومان اعلام شده ڪه این رقم در بودجه ۹۵ نیز ۷۵۰ هزار تومان پیشنهاد شده است.

عیدی کارمندان

سخنگوی دولت با تاڪید بر اینڪه حقوق ڪارمندان برای سال آینده بیشتر از نرخ تورم افزایش خواهد یافت، اعلام ڪرد: عیدی ڪارمندان دولت در سال گذشته ۶۰۳ هزار تومان بود ڪه امسال این مبلغ ۶۸۷ هزار تومان است و در بودجه سال آینده به ۷۵۰ هزار تومان خواهد رسید.

عیدی کارگران

عیدی ڪارگران برای آخر سال ۹۴ بر اساس قانون ڪار تعیین می‌شود. براین اساس حداقل دستمزد ڪارگران ۷۱۲ هزار تومان می باشد ڪه طبق قانون حداقل عیدی دو برابر حقوق پایه یعنی یڪ میلیون و ۴۲۴ هزار تومان و حداڪثر آن ۲ میلیون و ۱۳۷ هزار تومان خواهد بود. سال ۹۳ نیز حداقل دستمزد ۶۰۸ هزار تومان تعیین شده بود ڪه بر مبنای آن ڪارگران حداقل یڪ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان و حداڪثر یڪ میلیون و ۸۲۶ هزار تومان عیدی گرفتند.

 

منبع: تسنیم

loading...