کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶

آخرین اخبار هسته ایی ایران در ژنو ابان ۹۲

آخرین اخبار هسته ایی ایران در ژنو ابان ۹۲

انصراف کنگره از وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران

تلاش کری برای انصراف کنگره از وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران

وزیر خارجه آمریکا امروز در دیدار با شماری از اعضای کنگره، می‌کوشد تا آنها را از وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران منصرف کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «راشاتودی»، «جن ساکی» سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا از تلاش «جان کری» وزیر خارجه آمریکا برای قانع کردن کنگره در انصراف از وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، در شرایطی که گفت‌وگوهای هسته‌ای با این کشور در جریان است، خبر داد.

بر اساس این گزارش، کری امروز با اعضای کمیته مالی کنگره دیدار می‌کند تا آنها را قانع کند وضع تحریم‌های جدیدی علیه ایران را برای مدت زمان معینی به تعویق بیاندازند تا بتوان با ایران به وسیله دیپلماسی به توافق رسید.

ساکی در عین حال تاکید کرد که تحریم‌های موجود علیه ایران مانند قبل باقی خواهند ماند و در صورت امکان پس از توافق هسته‌ای با تهران، به صورت تدریجی کاهش خواهند یافت.

اوباما و کامرون از مذاکره هسته‌ای با ایران حمایت کردند

 مذاکره هسته‌ای با ایران

در گفت‌وگوی تلفنی
اوباما و کامرون از مذاکره هسته‌ای با ایران حمایت کردند

رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر انگلیس در گفت‌وگوی تلفنی حمایت خود را از مذاکرات کشورهای ۱+۵ با ایران اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و دیوید کامرون، نخست‌ویر انگلیس، به صورت تلفنی درباره آنچه طبق اعلام کاخ سفید چالش‌های امنیتی پیش روی دو کشور در ایران، سوریه و افغانستان بوده گفت‌وگو کرده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، دو طرف در این گفت‌وگوی تلفنی حمایت خود از گفت‌وگوهای بین کشورهای ۱+۵ و ایران را اعلام کردند.

این مذاکرات برای حل و فصل آنچه کشورهای غربی به آن «نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران» می‌گویند انجام می‌شود.

دور جدید این گفت‌وگوها هفته گذشته در ژنو، بدون توافق پایان یافت، اما قرار است ایران و کشورهای ۱+۵ گفت‌وگوها را هفته آینده ادامه دهند.

اوباما و کامرون همچنین درباره تلاش‌های دو کشور برای توافق بین آمریکا و افغانستان درباره ماندن نیروهای آمریکایی در این کشور پس از سال ۲۰۱۴ گفت‌وگو کرده‌اند.

کاخ سفید گفته اوباما از کامرون به خاطر حمایت از گفت‌وگوهای بین افغانستان و پاکستان در لندنت تقدیر کرده است.

پیشرفت‌های بین‌المللی در انهدام سلاح‌های شیمیایی سوریه از جمله دیگر موضوعات مقامات این دو کشور بوده است. اوباما و کامرون تأکید کرده‌اند از برگزاری کنفرانس بین‌المللی ژنو برای پایان دادن به جنگ داخلی سه ساله سوریه حمایت می‌کنند.

/فارس

loading...