ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶

آخرین خبرها از مذاکرات هسته ایی در ژنو ابان ۹۲

آخرین خبرها از مذاکرات هسته ایی در ژنو ابان ۹۲

توافق ایران و1+5, برنامه هسته‌ای ایران

وزیر امور خارجه انگلیس خبر داد: توافق موقتی با ایران با پیشنهادهای متناسب برای کاهش تحریم‌ها

وزیر امور خارجه انگلیس خبر داد:
توافق موقتی با ایران با پیشنهادهای متناسب برای کاهش تحریم‌ها

وزیر امور خارجه انگلیس در جمع نمایندگان مجلس عوام این کشور گفت هدف ما دست یافتن به یک توافق موقتی و اولیه با ایران است و توافق موقتی با ایران شامل پیشنهاد‌های متناسب برای کاهش تحریم‌ها خواهد بود.

به گزارش فارس به نقل از وردلدبولتین، وزیر امور خارجه انگلیس تاکید کرد: تحریم‌ها با هدف تنبیه ایران برای برنامه هسته‌ای این کشور اعمال شده است و تا رسیدن به توافق با تهران به قوت خود باقی خواهد ماند.

هیگ به نمایندگان مجلس عوام انگلیس گفت: تحریم‌ها برای اقتصاد ایران ماهانه حداقل ۴ میلیارد دلار هزینه داشته است. این هزینه تا زمانی‌که به توافقی دست یابیم ادامه خواهد داشت. تا آن زمان به هیچ عنوان صحبتی از کاهش فشار تحریم‌ها مطرح نیست.

وی افزود: مذاکرات ژنو، مذاکراتی پیچیده و دقیق بود و تمام جنبه‌های برنامه هسته‌ای ایران را پوشش می‌داد.

وزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد: هدف ما این است که به یک توافق اولیه موقتی با ایران دست یابیم که بتواند فضایی برای گفت‌و گو در مورد یک توافق نهایی جامع ایجاد کند.

این مقام انگلیسی خاطرنشان کرد: توافق موقتی با ایران شامل پیشنهاد‌های متناسب برای کاهش تحریم‌ها خواهد بود و درعین حال، ما در تقویت تحریم‌های بین‌المللی که سهم مهمی در  ایجاد این گشایش جدید در رابطه با ایران داشته است، هوشیار خواهیم بود.

هیگ گفت: من هنوز نمی‌توانم وارد جزئیات شوم؛ شکاف‌ها کم هستند و در جریان مذاکرات بسیار دیگری رفع شده‌اند. همانطور که مذاکرات را جمع‌بندی می‌کردیم، تمام ۶ وزیر خارجه مواضع واحدی در رابطه با ایران ارائه دادند.

/فارس